Fale radiowe

RF (fale radiowe, promieniowanie radiowe, ang.radiofrequency) to promieniowanie elektromagnetyczne wywoływane przez prąd przemienny płynący między elektrodami. Mechanizm działania na tkanki opiera się na powstawaniu oporu w tkankach wobec prądu płynącego między  elektrodami wbijanymi w skórę. W efekcie powstaje ciepło powodujące koagulację i w konsekwencji przebudowę włókien kolagenu i elastyny w skórze. Przebudowa kolagenu rozpoczyna się około 20 dnia po zabiegu i trwa ok. 3-6 miesięcy, chociaż pozytywne efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu na skutek kurczenia się włókien pod wpływem temperatury.

Głowica zabiegowa posiada wymienną końcówkę z mikroigłami, które na całej długości poza zakończeniami, izolowane są złotem i silikonem, więc efekt termiczny ma miejsce tylko wokół samych zakończeń, docierających w głąb skóry. Pozwala to na bardzo precyzyjne ustalenie głębokości, na której chcemy wywołać zamierzony efekt, jednocześnie ograniczając niepożądane reakcje na innych poziomach.

Zabieg jest bolesny, wobec tego niezbędne jest znieczulenie skóry kremem miejscowo znieczulającym. Zabieg przeprowadzamy na kilku głębokościach, dzięki czemu działamy bardziej efektywnie, niejako w 3D.

Zabieg wykorzystujący fale radiowe przynosi bardzo korzystny efekt kosmetyczny u pacjentów z zanikowymi bliznami potrądzikowymi, powodując ich wypełnienie oraz wyrównanie powierzchni skóry. Poza tym działanie fal radiowych zmniejsza łojotok, niweluje porzerzone pory i zmarszczki oraz poprawia  napięcie  tkanki podskórnej, wywołując efekt ujędrniający.

Możliwe reakcje po zabiegu  

Obrzęk

Zaczerwienienie   

Pieczenie skóry   

Punktowe krwawienie   

Strupki  

Zasinienie   

Tkliwość skóry

Przeciwwskazania   

Ostre infekcyjne choroby skóry   

Zaburzenia krzepnięcia   

Powikłana cukrzyca   

Tendencja do powstawania bliznowców  

Rozrusznik serca   

Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze   

Ciąża   

Alergia na metale   

Implanty, złote nici etc.