Od Redakcji

"Im bardziej będę się starał, tym lepiej będę wyglądał..." - Wiliam Shakespeare, Dzieje żywota króla Henryka V. Akt V, Scena 2

Jednym z najistotniejszych elementów wyglądu jest stan naszej skóry. Skóra jest niezwykle złożonym narządem, który już od pierwszych dni życia wymaga codziennych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Potrzeby naszej skóry ciągle ewoluują i zależą od okresu życia, w którym się znajdujemy.

Do najbardziej burzliwych epizodów w życiu każdego człowieka należy okres dojrzewania. Dynamiczne zmiany dotyczące wielu sfer nie oszczędzają również skóry. Pojawiająca się w tym czasie „burza hormonalna”, która zapoczątkowuje wejście w dorosłość, odpowiada także za pojawienie się niekorzystnych estetycznie wykwitów, znanych jako trądzik pospolity.

Niniejszy portal jest dedykowany osobom, które dbając o stan zdrowia swojej skóry, stawiają czoło trądzikowi. Przedstawione tu informacje są ciągle aktualizowane zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.

Z pewnością świadome leczenie, w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją skóry oraz pozostawaniem pod opieką lekarza specjalisty, stanowią najskuteczniejsze postępowanie w walce z trądzikiem!

 

 dr n. med. Leszek Bartoszak