lek. med. Małgorzata Niemojewska

Skończyłam warszawską Akademię Medyczną, do specjalizacji z dermatologii-wenerologii kształciłam się w szpitalu dermatologicznym na Lesznie oraz w Klinice Dermatologii w szpitalu MSWiA na Wołowskiej, pracowałam przez kilka lat w Poradni Profilaktyczno-Leczniczej w szpitalu zakaźnym zajmując się ludźmi zakażonymi HIV. Od 1998 współtworzę Epi-centrum, miejsce do którego po raz pierwszy w Polsce sprowadziliśmy laser depilacyjny, a potem kolejne urządzenia laserowe. Aby móc je skutecznie i bezpiecznie wykorzystywać jeździłam po świecie czerpiąc z doświadczenia innych, choć często też początkujących, bo technologia laserowa w medycynie zaczynała dopiero się rozwijać.

Obecnie specjalizuję się przede wszystkim w zabiegach laserowych: usuwam zmiany naczyniowe, w tym naczyniaki u dzieci, zmiany barwnikowe, tatuaże i rozmaite zmiany skórne; z dużym efektem znajduję zastosowanie laserów w kondycjonowaniu skóry i opóźnianiu jej starzenia. Stosuję również inne techniki z zakresu medycyny estetycznej leczące różne problemy skórne, poprawiające wygląd i łagodzące upływ czasu. Z powodzeniem stosuję technikę dermatoskopii i wideodermatoskopii w diagnozowaniu zmian skórnych i profilaktyce nowotworów.

Chętnie się dzielę swoim doświadczeniem. Znajduję również potrzebę upowszechniania i popularyzowania wiedzy na ten temat, bowiem nadal istnieje wiele mitów i nieporozumień zarówno dotyczących działania laserów, jak starzenia się skóry czy bezwzględnie dobroczynnego słońca.